„Vogošća 5K Telekom Night Run 2022“

U subotu je održana tradicionalna utrka „Vogošća 5K Telekom Night Run 2022“, koju je po peti put zaredom realizovala  JU Kulturno sportski centar Vogošća. Na ovoj utrci učestvovalo je više od 350 takmičara svih uzrasta. Ova tradicionalna utrka je poprimila i međunarodni karakter jer su učestvovali predstavnici iz sedam drugih država što nas čini veoma ponosnim.

Pobjednik utrke na pet kilometara u muškoj konkurenciji bio je  Emir Hastor iz Goražda. Drugo mjesto osvojio je Gabriel Grinvić a treće njegov brat Caleb Grinvić obojica iz Sjedinjenih Američkih Država.

U ženskoj konkurenciji nabrža je bila Alma Hrnjić, drugoplasirana bila je Amela Trožić, a treće mjesto zauzela je Meldina Osmanović.

Ispred naše Ustanove u utrci je učestvovao Jasmin M. koji je stigao u pratnji odgajatelja Hajrudina Hubane.